Lubartów

Śmiertelny wypadek na quadzie. Nie żyje 35-latek

Region Czw. 27.05.2021 13:29:12
27
maj 2021

W Stanisławowie Dużym w zderzeniu osobówki z quadem śmierć poniósł 35-letni kierowca quada. Policjanci wykonywali na miejscu czynności pod nadzorem prokuratora.

26 maja przed godziną 18:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Stanisławów Duży w gminie Kamionka doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu miał brać udział samochód osobowy i quad. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kamionce. Gdy mundurowi dotarli na miejsce zastali dwa pojazdy: samochód osobowy marki Opel Astra oraz quad.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń mundurowych, 35-letni kierujący quadem jadąc drogą asfaltową i wykonując manewr skrętu w lewo w drogę gruntową w kierunku miejscowości Samoklęski Kolonia Pierwsza, nie upewnił się czy ma możliwość wykonania tego manewru i wjechał wprost pod wyprzedzający go samochód marki Opel. Manewr ten doprowadził do zderzenia obu pojazdów i dachowania osobówki. Niestety kierujący quadem poniósł śmierć na miejscu. W samochodzie jechała rodzina z dwójką dzieci – nie odnieśli obrażeń. Na miejscu wypadku grupa dochodzeniowo śledcza wykonywała czynności pod nadzorem prokuratora. Pobrano także krew do badań od 34-letniego kierującego oplem.

Lubartowscy policjanci teraz prowadzą postępowanie, które wyjaśni wszystkie szczegółowe okoliczności tego tragicznego wypadku.

starszy sierżant Jagoda Stanicka
Nasz reporter jest do państwa dyspozycji:
Dorota Wakuła

0 komentarze

Podpisz komentarz. Wymagane od 5 do 100 znaków.
Wprowadź treść komentarza. Wymagane conajmniej 10 znaków.